FARKINDA MISINIZ?

24 Şubat 2012 Cuma

Engelli hayvanların yaşamın içinde var olduğunu vurgulamak amacıyla hayata geçirilen “Farkında mısın?” projesi Nişantaşı City’s AVM sergi katında sergilenmeye başlandı.

Oyuncu Tuna Arman, fotoğrafçı Ateş Kantürk ve hayvan hakları savunucusu Tolga Öztorun’un birlikte düzenlediği, Şişli Belediyesi’nin de destek verdiği bir toplumsal farkındalık projesi olan “Farkında Mısın?” projesi City’s AVM’de sergilenmeye başladı.

Sunuculuğunu Özge Özder ve Murat Serezli’nin yaptığı geceye başta Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül olmak üzere tiyatro ve sanat camiasından birçok ünlü isim katıldı. Sinan Yıldız Orkestrası’nın klasik müzik dinletisi, engelli balet Memet Sefa Öztürk’ün ise özel dans gösterisi ile renk kattığı gecede ikramları İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı tarafından hayata geçirilen DOWN Cafe’nin down sendromlu gençleri yaptı.

“Farkında mısın?” projesi kapsamında, Türkiye genelinde hayvan barınaklarının kendilerine gelir elde etmeleri amaçlı olarak toplumsal bazda başarılı isimlerin engelli hayvanlar ile birlikte fotoğraf çektirmeleri ve bu duyarlılığın arttırılması amaçlandı. Her bir fotoğrafın 5 paket mama karşılığı satın alınabileceği sergide tüm mamalar barınaklara bağışlanacak. Proje üniversiteleri, AVM’leri, okulları gezecek ve hedeflenen farkındalık yaratılmaya çalışılacak.

Projeye poz vererek destek olan ünlüler ise şöyle:

1. Tan Sağtürk
2. Ege
3. Billur Kalkavan
4. Buket Uzuner
5. Bedri Baykam
6. Ömür Gedik
7. Gizem Güreşen
8. Reyhan Karaca
9. Seyhan Erdağ
10. Hayko Çepkin
11. Fulden Uras
12. Nalan
13. Zuhal Olcay
14. Pelin Batu
15. Nilgün Kasapbaşoğlu
16. Betül Demir
17. Nasuh Mahruki
18. Faruk K
19. Aydan Şener
20. Zeynep Dizdar
21. Memet Sefa Öztürk
22. Yıldırım Mayruk
23. Mustafa Sarıgül
24. Eser & Meltem Taşkıran

Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Bize ulaşmak ve bizimle ilgili Etkinlik & Haberleri takip etmek istiyorsanız yan taraftaki buttonlara tıklayın Haberdar ol Bize Ulaşın
Adınız & Soyadınız : E-Posta Adresiniz :
LiveZilla Live Help