top of page

KARGO VE İADELER

Siparişinizi teslim aldığınız sırada mutlaka kargo elemanının yanında paketinizi açıp, kontrol ediniz. Ürünlerinizde tespit edeceğiniz her türlü sorunu kendisine bildirerek tutanak tutmasını sağlayınız ve kesinlikle ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan itibaren yapılacak iade işlemleri için;
1. Kullanıcı ürünü teslim aldıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde e-mail ile podo.com.tr'ye ürünü iade etmek istediğini bildirmek zorundadır. E-mailinizi info@podo.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

2. Gönderilecek olan e-mailde ürünün adı/kodu, sipariş numarası,/ fatura tarihi ve iade edilecek ürün adedini bildirmeniz ve açıklamanızı eklemeniz gerekmektedir. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz.

3. İadeye ilişkin e-mail alındıktan sonra Podo.com.tr tarafından size ürünün iade alınacağını onaylayan bir onay e-maili gönderilecektir.

4. Ürün, eksiksiz orijinal faturasıyla (İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır), paket hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, giyilmemiş, yıkanmamış, kirlenmemiş, çizilmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle ve sipariş ve fatura numarasını içeren belgeler ile birlikte “PODO - Kedi Tasarım ve İç Mimarlık Tic. Ltd. Şti. İzzetpaşa Cad. Hudut Sok. No:17 /A & B Kağıthane / İstanbul” adresine gönderiniz.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine, üretim atölyesine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

Yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun olarak yapılan tüm gönderimlerde kargo ücreti tarafımıza aittir. İadesi yapılacak olan ürünler, teslimatı takip eden 7 iş-günü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır. İade edilen ürünler üzerinde Podo.com.tr tarafından yapılan incelemede iade edilen ürünlerin hasarlı ve ya arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, iade edilen ürün ücreti Podo.com.tr tarafından müşteriye iade edilecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, (7 iş günü içerisinde bildirilmeyen ürünler Podo.com.tr tarafından geri alınmayacaktır.) İade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan itibaren 7 gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere Podo.com.tr herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir.

Cayma Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

  1. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz.

  2. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ambalajının açılmış olması halinde; her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve Kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ve hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. 

  3. Ayrıca, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürünlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri

Sebep göstermeksizin cayma hakkında 7 iş-gününü aşan sürelerde iade kabul edilmemektedir. Ancak Cayma Hakkı dışında; üretim hatası olduğu düşünülen ve iadesi yapılmak istenen ürünler, en geç 1 ay içerisinde Podo.com.tr’ye bildirilip 7 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Bu tip durumlarda ürün üzerinde inceleme yapılacak ve ürünün iade alınıp alınmayacağı belirlenecektir.

İade edilen ürünler üzerinde yapılan incelemede kullanım hatası dışında ürünlerin hasarlı ve arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, ürün bedeli iade edilecek ve müşterinin ödemiş olduğu kargo ücreti Podo.com.tr tarafından müşteriye iade edilecektir. Aksi takdirde yapılan inceleme sonucu üründe kullanım hatası olduğu tespit edilirse ürün aynı şekilde faturasıyla alıcı ödemeli olarak Podo.com tarafından alıcıya geri gönderilecektir.

Beden / Numara Değiştirme

Satılan ürünlerin sınırlı sayıda stoklu olmasından dolayı her zaman değişim yapılamamaktadır. Ürünü tarafımıza aşağıdaki koşullarda göndermeniz durumunda gerekli para iade süreci başlatılacaktır. İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile, paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla ve iade sebebinizi açıklayan kısa bir notla Sipariş ve fatura Numarasını belirterek aşağıdaki adrese karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir.

" PODO - 6Yüz İç Mimarlık Tasarım ve Mobilya San. Tic. Ltd. Şti. - Atatürk Mah. Deste Sok. No:6/B Ümraniye / İstanbul "

İptal Şartları

İptal etmek istediğiniz ürünün aynı iade işleminde olduğu gibi ürün kodunu, sipariş ve Fatura numarasını ve iptal etmek istediğiniz ürün adedini info@podo.com.tr adresine bir e-mail atarak bize bildirebilirsiniz. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz.
Kampanya süresi boyunca vereceğiniz iptal talepleriniz kampanya bitiminden sonra dikkate alınacaktır. Kampanya sonrasında vereceğiniz iptal talepleriniz ise ancak ürün sevkiyatı başlamamış ise kabul edilir. Sevkiyatı başlamış ürünler için iade talimatları geçerli olacaktır.
İptal isteğinize bağlı olan geri ödemeniz iptal işleminiz onaylandıktan sonraki 10 gün içerisinde hesabına aktarılır.

bottom of page